*Hlavní stránka
*O společnosti
*Prodejna
     *Sortiment
     *Galerie výrobků
*Výrobky a služby
     *Zušlechťování
           textil. materiálů
     *Netkané textilie
     *Proplétané textilie
     *Podlahové textilie
           - galerie
     *Rouna
     *Směsi, náplně
*Ekologie
*Kde nás najdete
*Kontakty
*Volné pronájmy
     

  

 

EKOTEX, spol. s r. o.
čisté životní prostředí

Profil firmy

EKOTEX spol. s r. o. Ivančice patří k předním zpracovatelům textilních druhotných surovin v České republice. Zabezpečujeme výkup a třídění textilních odpadů, jejich zušlechťování a následnou výrobu technických textilií. Tyto textilie jsou použitelné jako geotextilie, čalounické materiály, izolační a čisticí textilie, přepravní a charitativní přikrývky. Naše výrobní zařízení nám umožňuje provádět také impregnace a termopojení. Do výrobního programu patří i výroba roun a náplní do prošívaných přikrývek a výroba podlahových krytin. Naše výrobky se prodávají nejen na tuzemském, ale i na zahraničním trhu.

Historie

Historie předchůdce EKOTEXU, známého jako zpracovatele textilních druhotných surovin, spadá až do roku 1919, kdy se v malém jihomoravském městečku, ležícím nedaleko od Brna, na soutoku tří řek, umístěném v regionálním strojírenském a textilním centru, poprvé objevuje zmínka o zpracování textilních odpadů.

Historie města je stará téměř 800 let, zde se narodil známý malíř Alfons Mucha nebo i populární herec Vladimír Menšík. V současnosti se zde rodí lidé dědící bohatou textiláckou zkušenost a cit pro práci s textilní surovinou.

Název EKOTEX spol. s r. o. získala firma v privatizaci v roce 1992. EKOTEX je přímým zušlechťovatelem textilních druhotných surovin a následně i výrobcem technických textilií, vyráběných netkanou technologií s následnou možností impregnace a termopojení. Práce podle norem ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN EN ISO 14001:2005, podepřená regulérností a servisem, který jsou naši lidé schopni poskytnout, je zárukou kvality a spokojenosti zákazníků.

EKOTEX spol. s r. o. chce i nadále přispívat k čistému životnímu prostředí a napomáhat k tomu, že na naší planetě nadále porostou stromy.